
Хірургічне видалення ретинованих та дистопованих зубів
Ретиновані та дистоповані зуби мудрості — це аномальні позиції «вісімок», коли вони можуть залишатися всередині ясен, бути частково прорізаними або неправильно розташовуватися щодо інших зубів. Вони часто потребують резекції, оскільки можливість зберегти їх у разі атипового положення є вкрай рідкісною.
Процедура видалення ретинованого зуба мудрості досить складна, адже потребує розрізу ясен, вилучення частини кістки та інших маніпуляцій. Така операція зазвичай більш травматична в порівнянні з простим видаленням.
У клініці Gallant працюють досвідчені фахівці, які швидко та безпечно виконають цю процедуру з мінімальним ризиком ускладнень. Ми використовуємо найкращі методи лікування та знеболення, а тому гарантуємо чудовий результат та безболісність процедури.
Ціна на видалення ретинованого зуба залежить від особливостей лікування, використаних препаратів та матеріалів, а також клінічної ситуації.
Діагностика проблеми ретинованого зуба
Виявлення ретинованого зуба мудрості відбувається, коли він частково прорізується, у яснах з'являється частина коронки, яка може бути як у межах зубного ряду, так і за його межами. Зазвичай самостійно помітити ретиновану «вісімку» важко, оскільки вона розташована на кінці щелепи. Найпоширеніші симптоми часткового прорізування зуба мудрості — почервоніння та набряк ясен, відчуття болю та дискомфорту.
Для діагностики повністю ретинованого зуба мудрості необхідно зробити рентгенівський знімок. Пацієнти можуть також відчувати підвищення температури через запалення в яснах. Зуб може чинити тиск на сусідні – це спричиняє їх зміщення й розхитування, що робить процес відкриття рота та жування болісним. Ретинована «вісімка» може стати причиною карієсу, пульпіту чи періодонтиту на сусідніх зубах. У складних випадках можливе утворення фолікулярної кісти або гнійних ускладнень.
Також може початися розсмоктування кореня сусіднього зуба. Якщо ретинований зуб частково прорізався, може утворитися каптур на яснах, що покривають ікло. Це створює сприятливе середовище для накопичення залишків їжі й розвитку бактерій, що викликають запалення.
Особливості патології та показання до видалення ретинованого зуба мудрості
Ретинований зуб може бути повністю прихований у яснах або частково прорізаний. Якщо він починає прорізатися, на яснах з'являється набряк і почервоніння, що дозволяє діагностувати часткове ретинування під час огляду. Якщо ж «вісімка» не прорізається, патологію можна виявити лише за допомогою рентгенівського знімка.
Серед основних показань для видалення ретинованого зуба мудрості:
- болі в області «вісімки»;
- неможливість вирішення проблеми ортодонтичним лікуванням;
- утворення кісти на проблемному зубі;
- запалення ретинованого чи сусіднього зуба;
- підвищена температура;
- неправильне розташування — горизонтально або під іншим зубом.
При неправильному рості «вісімки» часто спостерігається розсмоктування кореня сусіднього зуба, що може призвести до серйозних проблем. Видалення може бути болісним і складним, але без вирішення цієї проблеми є ризик пошкодження сусідніх зубів.
Ретинування зубів мудрості — одна з найпоширеніших патологій, що виникає через спадковість, неправильний прикус або передчасне видалення молочних зубів. Існує декілька типів ретенції залежно від положення «вісімки» в щелепі:
- під кутом вперед або назад;
- горизонтально щодо інших зубів;
- короткою частиною вниз.
Часто ретиновані зуби, що лежать у яснах, спричиняють більше проблем, ніж дистоповані. Видаляти їх у верхній щелепі зазвичай легше, ніж у нижній, оскільки в останній вони мають міцнішу кореневу систему.
Процес видалення «вісімки» є складним і може призвести до ускладнень. Тому ця операція протипоказана при:
- серцево-судинних захворюваннях;
- нещодавно перенесеному інфаркті міокарда;
- ГРВІ та інших респіраторних хворобах;
- інфекційних захворюваннях;
- психічних хворобах, особливо під час загострення;
- цукровому діабеті на стадії загострення.
Аби запобігти ускладненням, необхідно повідомити лікаря про всі наявні захворювання та пройти попереднє обстеження. У разі виникнення запальних процесів у роті знадобиться відповідне лікування до проведення операції.
Як проходить видалення кривого зуба?
Стоматолог-хірург проводить огляд порожнини рота та робить рентгенівський знімок для оцінки положення ретинованого або дистопованого зуба в яснах. Пацієнту призначається курс антибіотиків за добу до процедури, щоб уникнути запальних процесів після видалення.
Метод знеболювання вибирається індивідуально, з урахуванням стану здоров'я пацієнта та клінічної картини. Процедура проводиться під місцевою анестезією з застосуванням високоякісних анестетиків.
Після цього хірург розкриває ясна та відшаровує слизову оболонку для отримання доступу до кісткових тканин.
Для видалення ретинованого зуба мудрості хірург діє поетапно, зменшуючи травмування. Зуб розділяється на декілька частин, які поступово видаляються.
Завершуючи операцію, у разі потреби хірург накладає шви. Пацієнту призначається післяопераційна терапія для прискорення загоєння лунки та нормалізації стану після хірургічного втручання.
Видалення ретинованого зуба вимагає високого рівня професіоналізму та обережності, що мінімізує ризик ускладнень.
Догляд після процедури
Після операції з видалення ретинованого зуба мудрості важливо дотримуватися рекомендацій для швидкого відновлення. У перші дні пацієнту можуть бути призначені знеболювальні препарати для зниження дискомфорту, а також антигістамінні засоби та спеціальні антибактеріальні розчини для промивання рани, які допомагають уникнути запалення.
Після складного видалення зуба мудрості можуть виникати значні набряки, труднощі при відкриванні рота та гострий біль у зоні операції. Відновлення зазвичай займає декілька тижнів. У цей період рекомендується:
- щоденне полоскання рота, особливо після приймання їжі;
- чистка зубів 2-3 рази на день;
- приймання знеболювальних і кровоспинних препаратів;
- антибактеріальна терапія.
Також стоматологи радять уникати гострої та твердої їжі протягом декількох тижнів.
Замовити дзвінок
Ми зв'яжемося з вами, підберемо зручний час та відповідного лікаря.
Як довго заживає лунка після видалення ретинованого зуба?
Повне загоєння ясен після видалення ретинованого зуба триває близько двох тижнів. За цей час лунка повністю затягується, перестає турбувати пацієнта.
Які причини появи ретинованого зуба мудрості?
Ретинований зуб мудрості — це найпоширеніша патологія у стоматології, яка виникає під впливом:
- при ранньому видаленні молочних зубів, що є причиною виникнення дефектів прикусу, коли постійні зуби ростуть у неправильному розташуванні;
- спадковості;
- коли виникають дефекти прикусу та скрученість зубів.
Що таке ретинований зуб?
Зуб, який не може прорізатися належним чином,оскільки повністю чи частково закритий кісткою або частиною ясен.
Показання для видалення ретинованого зуба?
- Недостатньо місця у щелепі для нормального прорізування зуба;
- Неправильне положення зуба, що викликає біль або тиск на сусідні зуби;
- Наявність карієсу або інфекції у ретинованому зубі;
- Кісти або інші патології, пов'язані з ретинованим зубом;
- Підготовка до ортодонтичного лікування.
Відгуки
Так, як я боюсь виривати ще з дитинства зуби, а потрібно було вирішити питання з зубами мудрості (вісімками ) я звернулась до клініки "Gallant", мені запропонували зробити все безболісно та уві сні, тобто під седацією. Звісно я погодилась на це без роздумів, по-перше ти нічого не відчуваєш, по-друге не бачиш цього всього процесу, як на мене, то це краще ніж по одному так як мені потрібно було рвати всі 4. Я дуже вдячна клініці за їхній професіоналізм в їхній справі. Я задоволена на всі 100.

Замовити дзвінок
Ми зв'яжемося з вами, підберемо зручний час та відповідного лікаря.
Замовити дзвінок
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом!
Залишити відгук
Ми дуже цінуємо вашу думку!