
Цирконієві коронки: естетична реставрація зубів
Тимчасові коронки у стоматологічній клініці Gallant
Цирконієві коронки, виготовлені з діоксиду цирконію, — одне із найкращих досягнень лікарів, що застосовується у сучасній стоматології. Такі безметалеві конструкції мають високу міцність, витримують інтенсивні механічні навантаження та різкі температурні зміни, водночас забезпечуючи природну естетику. Матеріал гіпоалергенний і повністю безпечний для здоров’я. Завдяки використанню лазерних технологій досягається надзвичайна точність у виготовленні таких коронок.
Ціни на цирконієві коронки дещо дорожче за альтернативні типи протезів, але це зумовлено підвищеною міцністю матеріалу та безпечністю. Вартість таких конструкцій варіюється залежно від особливостей протезу та індивідуальної клінічної картини, згідно якій і виготовлятимуть коронки.
Що таке цирконієва коронка?
Це ортопедична конструкція, створена з біосумісного полікристалічного діоксиду цирконію (ZrO₂). Завдяки цьому матеріалу вдається виготовити каркаси, що значно перевершують інші види коронок за показниками міцності. Діоксид цирконію чудово витримує високі жувальні навантаження, а також вирізняється естетичністю — він дає можливість досягти максимально природного вигляду.
У стоматології використовується медичний діоксид цирконію, який проходить ретельну багатоступеневу очистку та спеціальну обробку для забезпечення безпеки та якості.
Виділяють два основні різновиди цирконію, що застосовуються для виготовлення коронок:
- Повноанатомічний діоксид цирконію. Використовується для створення монолітних (цільних) коронок. Такі конструкції мають підвищену міцність, довговічність та чудово витримують щоденні навантаження.
- Діоксид цирконію з керамічним покриттям. На цирконієвий каркас наноситься тонкий шар кераміки, що дозволяє надати коронці максимально натурального вигляду. Завдяки цьому вона практично не відрізняється від справжнього зуба.
До складу цирконієвих нанопорошків додають до 9% оксидів магнію або ітрію — це значно покращує механічні властивості матеріалу та підвищує його стійкість.
Діоксид цирконієві коронки мають водонепроникність, схожу на ту, що притаманна природній зубній емалі. Завдяки цим характеристикам з такого матеріалу можна виготовити зуб, який практично неможливо відрізнити від справжнього.
Показання до протезування
Показаннями для протезування діоксидом цирконію є:
- мікротріщини та сколи на зубній емалі;
- потемніння, яке не піддається лікуванню;
- діастеми (великі міжзубні проміжки);
- відсутність зубів у ряду;
- потреба у збереженні залишків зуба живими;
- глибокий карієс.
Такі протези зазвичай встановлюють на жувальні (бічні) зуби. Діоксид цирконію не має пористості, він стійкий до стертості і легко витримує жувальні навантаження. Для передніх зубів цей матеріал є універсальним і дозволяє досягти високої натуральності вигляду завдяки своїй міцності та оптичним властивостям, що імітують здоровий зубний ряд. Цирконієва коронка на імпланти — чудовий варіант для одиничних і повних протезів. Конструкції з цирконію рекомендують алергікам, оскільки це найгипоалергенніший матеріал серед усіх, що використовуються в стоматології. Він не викликає металевого присмаку, гальванічних реакцій, посиніння ясен і інших неприємних ефектів, характерних для металевих конструкцій.
Переваги цирконієвих коронок
Серед головних переваг саме таких протезів:
- Безпечність – цирконій має високу біологічну сумісність з організмом, що знижує ризик алергічних реакцій, оскільки його структура схожа на кісткову тканину.
- Міцність – цей матеріал не схильний до тріщин, а будь-які мікропошкодження усуваються на молекулярному рівні.
- Довговічність – термін служби цирконієвих протезів може досягати 15 років.
- Естетичний вигляд – цирконій має оптичні характеристики, схожі на зубну емаль, і може бути підібраний під бажаний колір.
- Мінімальне втручання – протезування не потребує депульпування або значного обточування зубів.
- Без металевих елементів – відсутність металевих компонентів виключає неприємні відчуття, такі як присмак чи дискомфорт від окислення.
- Низька теплопровідність – зуби під протезом не реагують на температурні коливання.
- Тривалий естетичний ефект – протези не змінюють свого вигляду, не темніють і не осідають.
- Безпечні для ясен – не викликають подразнень чи утворення темних облямівок на яснах.
- Різноманітність конструкцій – можливість виготовлення вінірів і зубних мостів будь-якої довжини (від трьох зубів і більше).
- Захист від карієсу – під цирконієвими коронками не розвивається карієс.
Інноваційні технології дозволяють створювати точні копії анатомії зуба, а легкість матеріалу не викликає навантаження на щелепні м’язи.
Колірна гама протезів для зубів із цирконію
Цирконієві коронки мають білий колір, який можна зробити світлішим або темнішим за бажанням пацієнта. Також можливе забарвлення коронок в різні відтінки за допомогою спеціальних барвників, які наносяться на їх поверхню. Для підбору кольору цирконієвих коронок використовуються спеціальні таблиці. Підбір кольору здійснюється стоматологом або зубним техніком з урахуванням кольору сусідніх зубів, ясен, шкіри та волосся пацієнта, щоб досягти максимальної схожості з натуральними зубами та гармонії з зовнішнім виглядом пацієнта.
Термін служби цирконієвих коронок
Тривалість служби цирконієвих коронок варіюється залежно від різних факторів, наприклад, догляд за ротовою порожниною та умови експлуатації. В середньому, ці коронки можуть прослужити до 15 років або навіть довше, якщо за ними належно доглядати та підтримувати високу гігієну.
Регулярні візити до стоматолога допоможуть подовжити термін служби протезів.
Встановлення протезів з діоксиду цирконію: етапи процесу
Протезування за допомогою діоксиду цирконію схоже на стандартну процедуру: спочатку виготовляється зліпок за допомогою гіпсового самозастигаючого матеріалу, на основі якого створюється протез. Після цього відбувається примірка, і за потреби здійснюється невелика корекція. У нашій клініці ми також застосовуємо коронки, створені за допомогою комп’ютерного обладнання. Каркас коронки формується шляхом фрезерування (CAD/CAM).
На першому етапі лікар-стоматолог проводить детальне обстеження ротової порожнини пацієнта, виявляючи й усуваючи проблеми, що можуть ускладнити процес встановлення протеза. Лікуються пошкоджені зуби, видаляється зубний камінь, карієс. Можливо, буде потрібне формування кульшової вкладки або встановлення штифта. Всі підготовчі заходи включають обточування зуба під коронку. Завдяки властивостям діоксиду цирконію, значного обточування зубів можна уникнути, адже мінімальна товщина облицювання складає всього 0,4 мм.
Процес виготовлення цирконієвої коронки за технологією комп’ютерного моделювання має кілька переваг перед традиційним литтям. Технологія базується на лазерному скануванні і подальшому визначенні параметрів майбутніх зубів через комп’ютерні програми. Це дозволяє досягти надзвичайної точності й філігранності виготовлення. Коли модель готова, цифрові дані передаються на фрезерний верстат, який точно виточує каркас.
Завдяки сучасним методам виготовлення, між цирконієвою коронкою і зубами зменшено зазор з 100 до 30 мкм, що значно знижує ризик запальних процесів під конструкцією. Також комп’ютерне моделювання дає можливість уникнути помилок при створенні заготовки під коронку. Це означає, що коронки не потребують додаткової підгонки чи корекції.
Готовий протез встановлюється на підготовлене місце. Пацієнт має час оцінити комфортність носіння конструкції. Якщо зауважень немає, протез остаточно фіксується за допомогою стоматологічного цементу.
Замовити дзвінок
Ми зв'яжемося з вами, підберемо зручний час та відповідного лікаря.
Яка міцність цирконієвої коронки?
Діоксид цирконію (матеріал з якого виготовляють цирконієву коронку) - один з найбільш міцних матеріалів, він в 10 разів міцніше за натуральну емаль та в 3 рази - за розповсюджені керамічні реставрації. Цей матеріал відмінно підходить для щоденного жувального навантаження.
Коронки з цирконію мають твердість близько 1200 МПа, тому вони не сколюються. Якщо за ними правильно доглядати, цирконієві коронки можуть прослужити більше 20 років або навіть усе життя.
Як відбувається виготовлення цирконієвої коронки?
Коронки з діоксиду цирконію - це надбання цифрової стоматології, яка намагається максимально вилучити із процесу “людину” і все автоматизувати. Починається все з цифрового відбитку, який робиться дентальним 3D-сканером прямо в роті пацієнта. Отриманий 3D-відбиток пересилається в зуботехнічну лабораторію, де зубний технік моделює коронку в спеціальній 3D-програмі. Після отримання 3D-файлу він пересилається на 3D-фрезер, який з точністю до 15 мікрон (0,015мм) випилює коронку або місток з шматка цирконію. Після отримання коронки з фрезера зубний технік розкольоровує коронку спеціальними фарбами та покриває коронку тонким шаром прозорої глазурі.
Які показання до встановлення цирконієвих коронок?
- відновлення сильно пошкоджених або зруйнованих зубів;
- заміна старих або неестетичних коронок;
- відновлення зубів після ендодонтичного лікування (лікування кореневих каналів);
- бажання покращити естетичний вигляд усмішки.
Який термін служби цирконієвої коронки?
До 20 років

Замовити дзвінок
Ми зв'яжемося з вами, підберемо зручний час та відповідного лікаря.
Замовити дзвінок
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом!
Залишити відгук
Ми дуже цінуємо вашу думку!